Zoals je misschien hebt gemerkt, begint het water weer flink te zakken. Op zich is dit natuurlijk wel fijn, want dan zijn de vlotten en de Ondine goed bereikbaar. Helaas brengt dit ook wat ondieptes in de Spiegelwaal met zich mee. Afgelopen week zijn meerdere leden al op wat zandbanken gestuit in de Oosterhoutse Waarden. Hierdoor is afgelopen zondag helaas een boot zwaar beschadigd geraakt.
De Oosterhoutse Waarden is het stuk water dat begint na de open verbinding van nevengeul en de rivier de Waal. Er is daar een versmalling in de vaargeul waar ook een drijvende loods van K3-Delta ligt.
Bij laag water is het dringende advies om in de Oosterhoutse Waarden niet voorbij de 1e boei na de versmalling te varen.
Als je terug roeit naar Nijmegen, blijf dan ook ruim uit de kant varen. De stukken waar het ondiep is, zijn op het plaatje hieronder aangegeven.

|
MEI
27
|
Ringvaart Regatta (marathon)
Roei-activiteiten | Delft 100 km roeien van Leiden Amsterdam, Haarlem , eindigend in Delft |
|
MEI
29
|
Drakenbootrace
Overige activiteiten | Spiegelwaal Drakenbootrace tussen waalbrug en spoorbrug. Vindt plaats vanuit locatie Phocas |
|
MEI
31
|
IJsselmonde Tocht
Roei-activiteiten | Rotterdam |
|
MEI
31
|
Roeitocht Gein (toertocht)
Roei-activiteiten | 10:00 - 21:00 | Clubhuis Roeivereniging Willem III Amsterdam Op zondag 31 mei 2026 organiseert Roeivereniging De Waal samen met Roeivereniging Willem III weer... |